Blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
26.01.2015 v 10:36 (El), 4587x přečteno,
Tom DeLonge měl v posledních letech hodně nabitý program. Společně s Travisem Barkerem a Markem Hoppusem prožil návrat Blink-182, pracoval na jejich posledním albu Neighborhoods a nakonec zvládl světové turné.
Neusnul ale na vavřínech a nyní se vrací se svým vedlejším projektem Angels & Airwaves. Tahle kapela přichází s docela odvážným počinem – albem s názvem „The Dream Walker,“ které je úzce spjaté s animovaným filmem „Poet Anderson: The Dream Walker.“ Jedním z režisérů tohoto filmu je právě Tom DeLonge.

Rozhovor s Tomem DeLonge pro Digital Spy z 9. prosince 2014.

Digital Spy mluvil s Tomem například o jeho touhách, ale i o dalším albu skupiny Blink-182.

Od posledního alba Angels & Airwaves s názvem Love: Part Two uběhly tři dlouhé roky. Kolik času z těch tří let jsi strávil prací na novém albu The Dream Walker?

Album jsme nahrávali asi dva roky, a zhruba stejně dlouho nám trval krátkej animák. Ale celková představa o Poet Anderson se mi v hlavě skládala snad deset let. Takže celkově to byl vážně dlouhej proces.

Nové album zní jako to nejkompaktnější, co kdy Angels & Airwaves měli, zároveň je ale hodně strukturované a plné melodie. Byl to Váš cíl, udělat něco trochu méně ohromujícího?

Chtěl jsem, aby kapela a hudba zařadily trochu vyšší rychlost. Chtěl jsem rozdělit lidi a donutit je, aby mluvili. A taky jsem se chtěl přesvědčit o tom, že naše kapela nebude nikdy všední nebo předvídatelná. To všechno znamená vrátit se na zem, vlízt do garáže a dát do toho víc agonie, úzkosti, být víc drsní a míň vyrábět. Je to jenom o tom, jak se věci vyrábí. Prostě jsme to udělali tak, aby to znělo víc reálně. Myslím, že se nám to z větší části povedlo.

 Je nějaký song na desce The Dream Walker, který máš nejradši?

„Tunnels“ je pro mě hodně důležitej song. Psát jsem ho začal dohromady s Ilanem (Rubin), ale dokončil jsem ho sám. Bylo to v době, kdy mi umřel táta, takže jsem psal o tomhle. Taky mám rád „Bullets In The Wind“, připomíná mi The Clash. Snažím se být jako mí idolové. Nepřemýšlím o lidech, kteří si to album koupí – teda přemýšlím, ale jen trochu. Prostě se snažím být pohodovej jako lidi, o kterých si myslím, že pohodoví jsou. Kdybych to měl nějak popsat, tak řeknu, že jsem jak malej fanboy (fanoušek geek kultury jako Star Wars, hobiti, který upřednostňuje svůj zájem nad sociální standard). Je to strašně dětinský [smích], ale přesně takhle jsem napjatej.

O kterých lidech si myslíš, že jsou pohodoví, cool? Kdo jsou tví idolové?

Satan… Ne, dělám si srandu [smích]. Jsem velkej fanda U2, ale mám rád i Descendents. Obdivuju Johna F. Kennedyho, Stephena Hawkinga, taky PHD Josepha Farrella – prostě hledám a píšu o spoustě věcí, který se týkají UFO a vesmíru. Zajímám se o spoustu různých lidí. “Idolové” je fakt silný slovo, nepoužívám ho moc často, proto je pro mě těžký říct, kdo je můj idol. Ale všichni tihle lidi mě hodně inspirovali.

Moje nejoblíbenější skladby z The Dream Walker jsou „Mercenaries“ a „Kiss With A Spell“, ale mám takový pocit, že „Kiss With A Spell“ začíná vyhrávat. Je to něco úplně nového, jiného.

Jedna z mých nejoblíbenějších kapel je New Order. Chtěli jsme udělat něco elektronickýho a jinýho. „Tunnels“ byl úplně první song, kterej jsme napsali, ale „Mercenaries“ byl první, kterej jsme začali psát. Později jsme ho totálně změnili. První verze měla víc kytarových riffů a byla pro mě taková víc typická. Hodně jsme mluvili o tom, jestli „Mercenaries“ bude první písnička na desce, ale nakonec jsme se rozhodli, že bude první na našich webovkách. Angels & Airwaves  nikdy nedovedli hrát tak procítěně, nikdy neměli tolik energie. Co je mezi náma Ilan, dokážeme všechno.

Tvoří teď kapelu jen Ilan a ty? Nedávno jsi řekl, že nechceš, abyste zevšedněli a stali se nudnými.

Tohle jsem řekl, když jsem mluvil o písničkách. David Kennedy je pořád s náma – když koncertujeme, vždycky se k nám připojí další členové. Vždycky jsem psal písničky sám, na posledním albu jsme ale dělali s Ilanem společně. Ale Angels & Airwaves je masivní uměleckej projekt. Máme animátory, odborníka na concept-art, nejprodávanější autory novel, scénáristy. Je to skupina lidí, kteří pracují na jednom jediným projektu. Tohle není jen klasickej stav jedné kapely.

Bude i turné?

Jo, určitě bude. Snažím se dostat to album co nejdřív ven. Jak si to dál zařídíme časově je na nás – rozhodl jsem se, že nebudeme součástí normálního hudebního průmyslu! Až rozjedeme turné, bude to asi úplně jiná, mnohem silnější zkušenost. Bude to technicky a pocitově něco úplně jinýho. Vlastně doufám, že to bude celkově něco jinýho. Chci, aby to prostě bylo takový, jaký to dělat chceme.

Angels & Airwaves a Comic-Con, snad…

Skoro to vypadá, že se hrabeš v mým mozku a narážíš tam na věci, který už existují [smích]. Jsme na stejný vlně.

Mohli byste dělat výstavy po celém světě.

No jo, něco takovýho by mělo být cílem, s komiksy, animací, uměním a jinýma tématama. Všechny ty věci, který děláme, jsou založený na tématech vycházejících ze zkušeností lidí. Celý album Love bylo o lidským vědomí a vztazích. Poet Anderson je zase o snech. Lidi si myslí, že vědí, o čem našela kapela je a o čem vlastně hrajeme – myslím, že budou příjemně překvapení naším dalším krokem.

Krátký animovaný film Poet Anderson se točí okolo světa snů – kdy jsi přišel na takový nápad a vůbec celý příběh?

Na začátku byla jen jedna postava, až se z toho stala myšlenka, která se točila okolo snů. Z ní vznikl příběh o tom, co se vlastně děje v našich snech a jak to pomáhá lidem připravit se na skutečný situace v reálným světě. Celý je to inspirovaný myšlenkou, která říká, že noční můry jsou věci, ze kterých se lidi učí a který nutí lidi přemýšlet, i když o tom sami neví. Takový věci ve mně vždycky něco vyvolají, proto je Poet Anderson přesně o tomhle. Všechny tyhle vlastnosti, který se k tomu vážou, můžou trvat věčně. Vyjdou knižní a filmový série.

V tomto krátkém filmu má Poet schopnost vnímat svoje sny, když zrovna probíhají. Stalo se ti někdy něco podobného?

Ne, nestalo, ale párkrát v životě jsem se sám sebe ptal, proč si zrovna tenhle sen pamatuju. Hodně lidí si většinu snů vůbec nepamatuje, ale prosníme až polovinu svýho života. Odepíšeme půlku života jen proto, že snům nerozumíme nebo si je nepamatujeme? Tohle mi přijde strašně zvláštní. Je to padesát procent celý naší existence, kdy nemluvíme, vlastně ani nepředstavujeme sami sebe. Je to fakt zajímavý.

To je pravda. A bude Poet Anderson někdy i hraný film?

Potrvá to spoustu let, ale jo, bude i hraný.

To, co bylo jasné od prvního dne, kdy se Angels & Airwaves objevili, bylo to, že mají velké ambice a dobré nápady. Myslíš si, že ty osobně dojdeš někdy do bodu, kdy budeš spokojený, nebo tady vždycky bude nějaký nový projekt?

Myslím si, že to, co mě pohání kupředu, je právě ten pocit nespokojenosti. Mám tuhle neustálou potřebu a touhu projevovat se a být uznávanej jako umělec. Ale jedinej způsob, jak získat tohle uznání, je dávat sám sobě úkoly, u kterých vlastně ani nevím, jak se dělají – psát s někým knihu nebo scénář, režírovat nebo produkovat animovanej film. Všechny tyhle věci jsou skvělý výzvy, protože jsem při nich úplně mimo moji komfortní zónu. V podstatě se snažím získat uznání tím, že dělám s****y, který bych dělat neměl. To je ta nejujetější věc, a proto nebudu nikdy spokojenej – protože v těchhle kategoriích nikdy nebudu nejlepší.

Je výhodné mít projekt, kde máš pravděpodobně víc svobody než jen v kapele, jako je Blink-182?

Je výhodný mít tyhle obě věci. Blink mi dali všechno, co jsem kdy měl, a jsem hrozně šťastnej, že to mám. Miluju tohle vzpomínání, oslavy minulosti, toho, kým jsem byl a co jsem vytvořil. Angels & Airwaves jsou taky skvělí, protože můžu říct, kdo jsem teď, a kým chci být. Miluju obojí a mám díky tomu dvě možnosti, jak o věcech přemýšlet.

A kdy můžeme očekávat nové album Blink-182?

Právě jsme vymysleli, kdo album vydá, a vyhradili jsme si příští měsíc náš první čas na psaní.

Jak myslíš, že se bude nové album lišit od posledního – Neighborhoods?

Netuším. Předpokládám, že to bude obrovskej rozdíl, ale těžko říct. Bude to naše společná práce. Neighborhoods jsme nedělali společně. Bude to určitě zajímavý. Nejsem si úplně jistej, kde jsou tihle dva (Mark Hoppus, Travis Barker) teď, co se muziky týče. O to větší sranda bude vymyslet, jak se se sebou poprat a vytvořit něco, co budeme mít všichni rádi. To je to, o co nám ve skupině jde.

Ještě se vrátím k tomu, jak jsme mluvili o tvých idolech. Blink-182 jsou idolem pro spoustu pop-punkových děti. Často taky slýcháme od kapel, že je ovlinili právě Blink-182. Jak to vnímáš?

Líbí se mi ta představa, že někde venku je člověk, kterýho inspirovalo to, co dělám. Přesně tohle mi dává pocit důležitosti a uznání. Moc nad tím nepřemýšlím, a když to někdo zmíní, nevím, jak to zpracovat. Ale vím, že to tak někde fakt je, že se to vážně děje. Jsem prostě vděčnej. Jsem vděčnej za to, že jsme pro lidi něco znamenali a pořád ještě znamenáme. Tohle je přece cíl, ne? Aspoň že nejsou ovlivnění mýma uplýma koženýma slipama.

Komentářů: 5 | RSS |
Komentář ze dne: 26.01.2015 15:26:02     Reagovat
Autor: eric     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Kámo, ty vole... Proč to nepřekládáš spisovně?? To se nedá číst a je to úchylný. Můj názor . Sorry.

Komentář ze dne: 26.01.2015 18:46:54     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
Autor sice pindíka nemá, ale vůl to není :)
Každý má svůj styl překládání, jediný, kdo tu snad kdy psal spisovně, jsem já. Amíci taky často mluví hovorově a někdo to tak tedy i překládá, aby dodal autenticitu.

A btw. když už, tak *úchylné :)

Komentář ze dne: 26.01.2015 22:16:10     Reagovat
Autor: perna     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
Další typickej čech, co umí jen si na všechno stěžovat, se ozval. My ostatní jsme rádi a vděční za to, že to nemusíme louskat z angličtiny sami.

Komentář ze dne: 27.01.2015 02:17:53     Reagovat
Autor: DaVido     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re: Re:
Já s Ericem souhlasím :))

Komentář ze dne: 27.01.2015 07:48:06     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re: Re: Re:
Já taky radši čtu spisovné články, ale něco dovedu překousnout. Co nesnesu (a i tady na webu ne) je něco jako "vokno", "vobejít" a další hrůzy :)

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je čtvrtek/štvrtok)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se