Blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
23.10.2014 v 07:45 (zedzetzed), 2874x přečteno,
Krátké povídání s Tomem Delongem pro Alternative Press nejen na téma nového traileru k chystanému filmu The Dream Walker.

Letos na Halloweena se nedočkáme nového dílu Noční můry v Elm Street, zato trailer k filmu The Dream Walker představí světu nového snového a post-moderního hrdinu jménem Poet Anderson. Roky před vydáním iPhonu a několik měsíců po spuštění YouTube, měl již kytarista blink-182 Tom DeLonge, multiplatformní vizi pro svůj projekt pojmenovaný Angels & Airwaves. Ambiciózní projekt skýtající minimálně jedno album (vycházející v prosinci) a krátký animovaný film Dream Walker kloubící sci-fi, fantasy a akci s trochou filosofie. V plném proudu je tak, dle DeLongova motta „všechno nebo nic“, příprava novel (klasických románů i grafických novel), komiksů, velkorozpočtového hraného akčního filmu, a to není zdaleka vše. Jelikož je míchání písniček, které vytvářel spolu s multi-instrumentalistou Ilanem Rubinem (kterého můžeme slyšet bubnovat na nejnovějším albu Paramore a Nine Inch Nails) ve finální fázi, dal si DeLonge od nekonečného víru kreativity oddech, aby nám tak prozradil více.

Poslední dvě alba Love a Love: Part Two se spolu s doprovázejícím filmem soustřeďovala na téma lidského vědomí. The Dream Walker se naopak zaměřuje na spojitost mezi sny a realitou. Co tě přimělo psát zrovna o snech?

Tom DeLonge: To téma mě napadlo, když jsem sledoval takovej dokument o nočních můrách. Noční můry fungují v podstatě jako nástroj, který tě má připravit na jakoukoliv životní událost. Taky jsem velkej snílek. Dokážu jen tak sedět a přemejšlet o tom, jak neexistuje žádná možnost jak odcestovat do takových vzdálených míst…jak někdo může říct, že když sníš, tak tam doopravdy nejsi?! Dělal jsem souběžně na dvou scénářích, jeden tak trochu o dospívání, druhej spíš takový science fiction. Oboje si hrajou s frekvencema a myšlenkou o cestování skrze vědomí. Obsáhlej příběh, ze kterýho vzešel (hlavní hrdina The Dream Walker) Poet Anderson.

Pověz mi, jak vypadá a dýchá snový svět v The Dream Walker?

Cílem bylo vytvořit místo, kde by noční můry, nadpřirozené jevy, násilí, scenérie a neuvěřitelný kouzla fungovaly pospolu. Chtěl jsem, aby ten svět vypadal tak jako ve filmu Blade Runner. Co v tom traileru nevidíš – což je mimochodem ta hlavní myšlenka filmu a knížek - je právě Dream Walker. Veškerý konceptuální umění, který máme stále ve studiu, to jsou Dream Walkers, v něhož se Poet postupně promění.

Jaký je smysl té koule na přebalu desky?

Dream Walkeři jsou hodní, ale i zlí chlápci. V podstatě se o tebe rvou, zatímco ty spíš. Jde jim o to, kdo pak bude ovlivňovat tvoje rozhodnutí, který děláš po probuzení. Budeš ovlivněnej událostma ze snů, který si ty ani nebudeš pamatovat. Ta koule je halo (astronomický jev, pozn. red.), zářící koule kroužící právě kolem nich. Je to jejich duše. Chrání je a taky ji využívají v boji s nepřáteli.

Je super, že jsi takové věci schopen konečně realizovat.

Jo. Angels & Airwaves vždycky měli takový pravidlo o zobrazování světa v trochu jiným světle a vytváření vlastních unikátních zkušeností. Rozdíl je, že teď máme vlastní společnost To the Stars, která už naplno funguje. Máme svý zdroje, podle kterých všechno děláme tak jak máme. Pořád jsme jenom taková malá organizace, nicméně naší první knihu píše spisovatel, o jehož bestsellerech psalo New York Times… na podzim chystáme celosvětový vydávání komiksů a grafických novel. Druhej náčrt hranýho filmu, kterej se chystáme vystřelit koncem tohohle roku nebo začátkem dalšího, je už skoro hotovej. Chci do něj zakomponovat i nějaký animace, protože tenhle krátkometrážní je kurva dobrej.

To je opravdu zajímavé. Trailer mi trochu atmosférou připomíná Trona.

Jo, máš pravdu. Vzal jsem všechny svoje oblíbený postavy a všechny je vnořil do sebe. Boba Fetta, Trona…

Podobně to funguje i u zakládání dobrý kapely!

To jo! Když píšu písničky, snažím se bejt jako ty týpci, který jsem jako teenager obdivoval. Vždycky jsem chtěl hrát v Descendents. (směje se)

Vtip je v tom smíchat ty nápady a využít je pro něco novýho.

Jasně, o tom to je. Vždycky jsem si myslel, že když najdeš ty správný prvky a smícháš je, dostaneš tak něco úplně novýho. V tom tkví podstata našeho tvoření. Tohle je takový uchopení všeho skvělýho a semletí to do jednoho světa, kterej je víc násilnej, strašidelnej a žije svým rychlejším tempem. Potom vydáme hodně moderní soundtrack plus román, kterej je dost detailně zpracovanej – a to je výhra! (směje se) Všichni pracujou na stejný věci; a v tom vidím to umění. Viděl jsem, jak si kluk nahrává v obejváku na počítači svoje album, pak na tom samým počítači vytváří film a pak to spojuje a dává to ven. Tohle je pro mě budoucnost umění. Třeba to ještě chvíli tak nebude. Třeba to nebude na takový úrovni jako Iron Man nebo tak. Ale myslím, že to přijde. A s tímhle co teď děláme, chceme bejt ta první vlaštovka.

Komentářů: 0 | RSS |
K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je čtvrtek/štvrtok)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se