Blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Thomas Matthew DeLonge
Celé jméno: Thomas Matthew DeLonge, Jr.
Datum narození: 13.Prosince 1975
Místo naorzení: Poway, California, USA
Rodina: manželka Jenifer,dcera Ava Elizabeth(narozena 15.Července, 2002), syn Jonas Rocket(narozen 16.Srpna 2006)
Kapely: blink-182, Angels & Airwaves, Box Car Racer a Big Oily Man

Základní informace:

Tom se narodil 13 prosince (Sobota) v roce 1975 ve městě Poway na jihu Kalifornie.

Byl vychovávaný mámou jménem Conie, která byla realitní agentkou a otcem jménem Tom senior (kteří mají kořeny ve Francii,Německu a Irsku), který pracoval v oblasti údržba energie. Tom má jednoho staršího bratra jménem Shon, který je voják a jednu mladší sestru Kari.

Kariéra:

Tom navštěvoval Powayskou střední až do doby, kdy byl vyhozen kvůli tomu, že byl chycen opilý na basketballovém zápasu.
Poté začal navštěvovat střední v Rancho Bernardo. Novou střední školu měl velice rád a taky se zamiloval do punkrocku. V této době byly jeho nejoblíbenější kapely Descendents, Screeching Weasel a The Cure.
Po návratu na Powayskou střední byl zvolen králem školy, přestože ani nebyl na volebním seznamu, udělali to jen proto, aby naštvali učitele.
Tom se ani původně nechtěl věnovat hudbě, protože chtěl být hasičem, dokonce se přihlasil na kurz do San Diego Cadet Program.

Také byl známý tím, že budil své rodiče v brzkých ranních hodinách vytrubováním různých tónů na své trubce. I když nebyl moc talentovaný, co se týká trubky, začal se věnovat hraní na kytaru. Tento nástroj ho zaujal, když byl na táboře. Jeden kluk tam přinesl kytaru, u které Tom strávil víc času než při táborových aktivitách. Tom dostal svou první kytaru od kamaráda, jehož otec pracoval na smetišti, kde někdo do smetí vyhodil perfektně použitelnou kytaru. Tom objevil nebo zjistil co je Punk, když byl o prázdninách na návštěvě u kamaráda v Oregoně. Tento jeho kámoš byl blázen do Punku a představil mu kapely jako Stiff Little Fingers, Dinosaur a The Descendents. Nejdřív si Tom myslel, že Punk není nic jiného, než rychlá hlučná hudba. Později se do této hudby zamiloval.

Pracoval také v bistru "Gary's Chicken and Ribbs" v Poway a potom i na stavbě.

Když Tom nastoupil na Rancho Bernardo střední, seznámil se sestrou Marka Hoppuse, Anne. Mark i Tom si stěžovali, že chtějí hrát, ale nemají s kým, tak Anne napadlo, že je dá dohromady. V roce 1992 potkali Scotta Raynora, který byl o dva roky mladší a měl radši metal než punkrock, ale i přesto ho přijali jako bubeníka kapely.

I když ze začátku své kariery byl neuspěšný, tak se blink nevzdávali. První dema i CD neměla úspěch, do rádia prorazili až hitem Dammit, který se nachází na CD Dude Ranch. Na tomto CD ještě bubnoval Scott. Další CD Enema of State je přímo katapultovala do mainstreamu a z Toma se rázem stal Pop-punkový král. Na Enema of the State už bubnoval Travis Barker. Následovalo další úspěšné album Take off your pants and jacket, které vyšlo v roce 2001. Kapela odehrála koncerty v rámci turné s Green Day, Popdisaster.

V roce 2002, kdy si dali blink-182 menší pauzu, Tom trpěl bolestmi zad, ale vzchopil se a všechnu tu bolest a jeho názory vložil do projektu Boxcar racer. Zpěv,kytary i basu nahrál sám a aby nemusel zvát studiového bubeníka, poprosil Travise Barkera, jestli by nechtěl být součástí tohoto projektu. Tohle byl možná jeden ze zásadních okamžiků, protože Mark se o tomto projektu dozvěděl od médií. Poté ho Tom přizval na spoluúčast na jednom songu - Elevator. Je to jediná písnička od Boxcar racer, kde zpívá i Mark.

V roce 2003 začali nahrávat nové album. Album bylo zcela odlišné od předchozích, někteří ho odsuzovali, ale většina ho přijala jako nové vyzrálé blink. Album mělo úspěch a blink koncertovali po celém světě. Ale něco, co se mezi nimi odehrávalo, vyvrcholilo ke konci roku 2004. Blink zrušili všechny plánované koncerty a na začátku roku 2005 oznámili pauzu na dobu neurčitou. Každý o tom mluvil jinak, někteří řikali, že je to kvůli Tomovi a jeho projektu AvA, ale ve skutečnosti Plus 44 vznikli už během Evropského turné v roce 2004. Na dlouhé 4 roky se blink vydali vlastní cestou. Tom se začal věnovat Angels and Airwaves. Doposud vydali 4 alba, jeden dokumentarní film a v roce 2011 dokončili film Love.

8.2.2009 Blink-182 oznámili comeback na předávání prestižnich cen Grammy Awards. Poté v létě 2009 objeli tour po Americe, rok na to v Evropě. V létě 2011 odehrají turné po USA společně s My Chemical Romance. Tom od té doby vydal s Blink-182 album Neigborhoods, s Angels and Airwaves album Love pt2 a film Love.

Osobní život:

V květnu roku 2001 se Tom oženil s dlouholetou přítelkyní Jennifer Jenkins a jejich první dítě Ava se narodila 15.července 2002. Druhé dítě - syn Jason - se narodil 16.8.2006.

Tom se velice zajímá o UFO a hodně rád čte knížky právě o UFO a vládních spiknutích. Dokonce mu rodiče koupili počítač jen kvůli tomu, aby si mohl vyhledávat stránky o UFO.
Tom se objevil také ve filmu Prci Prci Prcičky (American Pie), v tomto filmu hrála písnička Mutt. Poté hrál Shake, Rattle and Roll: An American Love Story, ze kterého pochází nahrávka Dead Man'S Curve. A také hrál v Idle Hands, kde ztvárnil prodavače Hamburgerů.
Má 11 tetování, dříve nosil piercing v dolním rtu, ale byla to jen napodobenina.
DeLongovi bydlí v Via Candela Rancho Santa Fe, San Diego.

Spolu s Markem Hoppusem založili společnosti Macbeth Footwear (2001) a Atticus Clothing (2001). Svůj podíl v Atticus Clothing Tom prodal a nyní vlastní Macbeth Footwear a později založenou firmu Edmond.


Podívejte se také na:
Tomovy kytary
Angels & Airwaves
'Tajemná stránka' Toma DeLonga
Box Car Racer

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se